Побутові
Електрофурнітура – один з основних елементів інтер'єру заміського будинку або міської квартири. За статистикою, у середньому кожна людина використовує вимикачі і розетки по 30-40 разів на день. Дуже важливо вибрати таку модель, яка буде радувати своїм зовнішнім виглядом, дарувати приємні тактильні відчуття і безвідмовно служити довгі роки.
Сучасні побутові розетки, купити які можна в інтернет-магазині, дозволяють підключати до джерела живлення різні приймальні пристрої Вони забезпечують простий монтаж, мають стильний дизайн і безліч додаткових функцій, які впливають на експлуатаційні характеристики.
Сучасні виробники електроустановочних виробів адаптують свою продукцію не тільки до електричних приладів, аксесуарів і типу електроустановок, а й до способу монтажу, а також до матеріалів, які використовуються для обробки стін.
Види побутових розеток
У побуті зазвичай використовують однофазні розетки із максимальним струмом 16 А і напругою 230 В. Вони розрізняються кольором, формою, конструкцією і наявністю додаткових функцій:
- Приховані і накладні – монтується у спеціальних електричних коробках у стіні при закритій проводці або на її поверхні при відкритій проводці.
- Одинарне, подвійне і потрійне виконання – на ринку в основному представлені одинарні та подвійні розетки, але зустрічаються і потрійні моделі, що дозволяють підключати 3 вилки для живлення різних електричних пристроїв.
- Герметичність – вологозахищені розетки з IP44 і вище мають додаткову кришку у вигляді рухомої заслінки, яку досить підняти, щоб підключити вилку до розетки.
- Заземлення. Розетка із заземленням оснащена спеціальним штирем для підключення захисного проводу, який оберігає від ураження електричним струмом.
Критерії вибору – поради фахівців
При ремонті або заміні електропроводки, рекомендується віддавати перевагу сучасним рішенням, які позбавлені недоліків попередніх серій. Розглянемо їх основні переваги:
- Супорт. Має міцну подвійну конструкцію зі сталевим підставою і накладкою із полікарбонату, який забезпечує додаткову безпеку. Надійно ізольована верхня частина супорта захищає від ураження струмом.
- Верхня панель. Кріпиться за допомогою засувок, що значно полегшує і прискорює монтаж / демонтаж. Якщо планується використовувати розетки під час проведення ремонтних робіт, краще придбати електроустановочні вироби із захисною кришкою.
- Накладна рамка. Кріпиться засувками,які самі фіксуються, незалежно від лицьової панелі, що дозволяє легко її замінити. Спеціальні насічки служать для вирівнювання розетки при наявності дефектів стін.
- Захисні шторки. Механізм шторок знаходиться всередині корпусу, тому при підключенні і витяганні будь-якої вилки, не потрібно докладати зусиль.
- Кріплення у підрозетники. Використовуються або гвинти, або захоплення "подвійний зуб", що дозволяють збільшити зусилля відриву у півтора рази. Спеціальний профіль "ластівчин хвіст" служить для установки розетки у блоках.
- Безгвинтове приєднання провідників. Автоматичні затискачі забезпечують швидке підключення, а збільшена механічна міцність гарантує надійний контакт.
Вибираючи розетки серед величезного розмаїття пропозицій і брендів, кожен хоче, не переплативши і не заощадивши на якості, придбати саме ту модель, яка буде відповідати всім його вимогам та ефективно вирішувати поставлені задачі. Варто відзначити, що оптимальним рішенням є використання подвійних розеток із заземленням від перевірених виробників. Прикладом сучасних дизайнерських рішень можуть служити розетки Шнайдер.